Opinie słuchaczy

Irek, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Bardzo lubię słuchać Chucka Swindolla z powodu jego pasji, optymizmu i "nadziei mimo wszystko", która się mi udziela w jego nauczaniu ze Słowa Bożego. Zygmunt Karel jako lektor świetnie tę pasję oddaje.

Ale nie tylko entuzjazm tu cenię, zachęca mnie praca, przygotowanie i oddanie pierwotnemu znaczeniu treści Pisma Świętego. Chuck często bada znaczenie fraz i słów greckich, przez co odkrywa zamierzenie autora. Współczesne przykłady zastosowania oraz pokora i otwartość mówcy sprawiają, że słuchanie go to duchowa uczta.

Kinga, Polska

Witam, audycji wysłuchałam zupełnie przez przypadek, jednakże bardzo mi pomogła i zachęciła do dalszego pogłębiania wiedzy... Dziękuję bardzo, było mi to potrzebne.

Kinga, maj 2017

Jola, Polska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Wykłady Chucka Swindolla są dla mnie źródłem pogłębiania wiary oraz patrzenia na Chrystusa jako ciągle żywego. Wielokrotnie znajdowałam w nich odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i wątpliwości. Wykładowca porusza wiele niełatwych tematów i robi to w niezwykle prosty, a jednocześnie trafiający do odbiorcy sposób. Słuchając audycji jestem zachęcona do czytania Słowa Bożego i studiowania go.

Joanna, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Słucham audycji, treści mi się podobają - czerpię z nich dużo. Proste, ale tak naprawdę poruszają fundamentalne kwestie chrześcijańskiego życia. Jak choćby to, czego słuchałam wczoraj: o dobroci. Mówca zachęcał - bądź po prostu miły dla innych.

To, że jest to audiobook a nie książka, też jest dla mnie super, bo słucham nauczań w samochodzie, jadąc do pracy.

Jacek, USA

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Z mojego ostatniego pobytu w Polsce wróciłem z podarowanymi seriami kazań Chucka Swindolla wydanymi w Polsce. Wysłuchałem ich już kilka razy. Wśród nich szczególnie poruszyła mnie seria pt. "Liczy się charakter". Dwa kazania dotknęły problemów z którymi się zmagałem i bardzo mnie zachęciły i utwierdziły w podjętych decyzjach. Jedno z kazań mówiło o integralności - pt. "Potrzeba integralności" (Seria 3, cz.1, płyta 4), drugie o zniechęceniu, pt. "Radzenie sobie z bagnem zniechęcenia" (Seria 3, cz.1, płyta 6).

Ostatnio w pracy - chodzi o jedną z firm S&P 500, największa w swoim sektorze, co roku na liście Forbsa, jako "the most admired" (najbardziej podziwiana), w nawale przeróżnych obowiązków, terminów i zobowiązań, mój bezpośredni zwierzchnik wysłał mi e-mail, prosząc bym kliknął w odpowiednim okienku i potwierdził, że przeprowadził ze mną tzw. "rozmowę dotyczącą mojej kariery". Problem polegał na tym, że takiej rozmowy nie przeprowadziliśmy, nie z powodu jego złej woli, ale braku czasu.

Adrianna, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Wykłady Chucka Swindolla są bardzo głębokie między innymi przez rozpatrywanie kontekstu historycznego wydarzeń. Jest to dla mnie ogromny plus i bardzo pomocna sprawa w zauważeniu głębszego znaczenia Bożego Słowa.

Dodatkowo są to kazania od człowieka dla człowieka. Poruszają sprawy życia codziennego, pokazane w bardzo przystępny sposób, co ułatwia zrozumienie. Nie są ta puste, naukowe i wydumane słowa. Cała seria rozważań porusza bardzo wiele aspektów naszego życia i praktycznie na każdy problem można znaleźć odpowiedz, a przynajmniej bardzo pomocna wskazówkę do jego rozwiązania.

Marzena, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat Biblii, polecam audycje Charlesa Swindolla "Pełnia Życia".

Wykłady prowadzone są w bardzo przystępny sposób. Rozważane są różne fragmenty Pisma Świętego. Mówca pokazuje, jak zastosować je w naszym codziennym życiu. Każde studium trwa około 45 minut i kończy się modlitwą.

Zachęcam do wspólnych rozważań.

Marzena, marzec 2017

Zbigniew, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Od 3 lat słucham audycji radiowych Radia CCM, gdzie mogę usłyszeć pastora Ch.Swindolla. Pozostaję pod wielkim wpływem Jego nauczania.

Dziękuję za prezent w postaci płytki. Życzę szerszej rzeszy słuchaczy (sam mam czasem problem z odbiorem audycji).

Zbigniew, 14 sierpnia 2015

Grażyna, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Audycje bardzo mi pomagają, gdyż umacniają i podnoszą na duchu akurat teraz, w czasie mojego kryzysu duchowego. Przyznam szczerze, że wcześniej nie znałam Chucka Swindolla. Teraz jestem pod wrażeniem - mówi jasno i trafia prosto w serce. Jestem bogatsza dzięki tym nauczaniom.

Grażyna, marzec 2017

Małgorzata, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Programu "Pełnia życia" słucham już dość długo i jest to jedna z cenniejszych audycji chrześcijańskich w radiu.

Wysłuchałam większość wykładów pochodzących z interesujących serii i podejmujących różne tematy chrześcijańskie od podstaw wiary, poprzez bohaterów biblijnych, a zwłaszcza tego największego ze wszystkich - Jezusa, spraw rodzinnych, małżeństwa, relacji z dziećmi, itd. Wszystkie są niezwykle inspirujące, pomocne w różnych sytuacjach życiowych, w trudnych relacjach, w podejmowaniu ważnych decyzji, uczą pokory, przebaczenia, miłości, które są podstawą życia chrześcijańskiego. Główną ich zaletą jest to, że są oparte na Słowie Bożym i bardzo praktyczne, pomagają zastosować biblijne zasady w życiu.

Anna D., Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Programu Pełnia Życia słucham od niedawna, lecz bardzo szybko stał się dla mnie jedną z moich ulubionych audycji.

Od dwóch lat jestem naśladowcą Jezusa. Idąc Jego drogą, upadam, wstaję ponownie, za każdym razem czując jednak, że staje się bardziej podobna do Bożej Kobiety, Bożego Dziecka, którym mam się w pełni stać.

Jednym z pierwszych wykładów, które wysłuchałam w audycji Pełnia Życia, była seria Liczy się charakter. Bardzo mnie ona wzruszyła i uświadomiła, że najlepszym kazaniem jest nasz przykład życia.

Anna, 2 czerwca 2016

Zbigniew Kłapa, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Dzięki serii wykładów z Listu do Rzymian Chucka Swindoll'a, nagranych na CD, na nowo odkryłem duchową głębię tego listu. Jakże aktualne są zawarte w nim prawdy!

Chuck wspaniale i niezwykle praktycznie wprowadza te prawdy w obszar codziennych zmagań i trosk słuchacza. Precyzyjnie dobrane przykłady, trafne ilustracje i nuta bardzo wyważonego humoru pozwalają na śmiałe odniesienie do siebie analizowanych fundamentalnych prawd chrześcijaństwa. Autor pomaga także w zrozumieniu trudnych doktryn, jakich w liście do Rzymian nie brakuje. Niektórych wykładów słuchałem parokrotnie, by nasycić się autentyczną zachętą do kroczenia w sposób godny dziecka Bożego.

Polecam ten bogaty i wartościowy materiał każdemu, kto chce nawiązać z Bogiem prawdziwą relację albo pogłębić z Nim zażyłość!

Zbigniew Kłapa, luty 2015

Edukacja Biblijna (www.eb.org.pl)

Katarzyna, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Rozważania Chucka Swindolla odkryłam słuchając Radia Chrześcijanin. Czyta je Zygmunt Karel, jeden z Polskich liderów chrześcijańskich i nauczyciel biblijny, którego zdanie sobie cenię.

We wszystkim co do tej pory usłyszałam nie ma wyniosłości czy wymądrzania się ale pokora płynąca z bliskiej relacji z Bogiem zbudowanej przez studiowanie Jego słowa i doświadczanie Jego prowadzenia w codziennym życiu. Chyba najbardziej przekonują mnie słowa "pozwól, że ci powiem", "chciałbym prosić ciebie" zamiast 'musisz' i 'powinieneś'. I chyba najważniejsze, Chuck Swindoll nie zachęca do czytania własnych książek ale do poznawania Boga przez studiowanie Bożego Słowa i głębokiej relacji z Nim. Taka zachęta jest bardzo potrzebna a przykłady płynące z doświadczenia ubogacają i pozwalają poszerzyć własne horyzonty.

Zatem zachęcam do studiowania Słowa Bożego z Chuckiem Swindollem.

Katarzyna, 6 maja 2016

Ilona, Polska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Boża mądrość, wg autora, to wnikliwa obserwacja codziennego życia oraz znajomość Słowa Bożego. Połączone ze sobą sprawiają, że każdy wykład to wspaniała duchowa uczta dla każdego wierzącego.

Tematyczne serie wykładów pomagają stanąć twarzą w twarz ze swoimi błędami i wyborami. Wypływające wnioski z każdego rozważania pozwalają z nimi się rozprawić.

Nad wieloma rzeczami nie jesteśmy w stanie panować, ale możemy mieć pod kontrolą nasz sposób odpowiedzi na te rzeczy. Na tym właśnie polega sekret wykładów Chucka Swindolla.

Ilona, 28 stycznia 2016

Agnieszka, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Wykłady pastora Chucka Swindolla wiele mi rozjaśniły...

Szczególnie polecam serię "Jezus: największy ze wszystkich". Utwierdziła mnie w przekonaniu, że nikogo nie mogę stawiać na równi z Bogiem i Jezusem.

Agnieszka, 8 października 2015

Anna B., Polska

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Chciałam podziękować za wykłady Chucka Swindolla, których mogę słuchać w radiu, w Internecie, a jeżeli któryś temat szczególnie jest dla mnie ważny, kupuję go na płytkach CD i przesłuchuję wielokrotnie.

Przyznam się, że unikałam Listu do Rzymian, bo wydawał mi się bardzo trudny. Od kiedy zaczęłam słuchać wykładów pastora Swindolla, stałam się fanką tego Listu. Słucham, robię notatki, zwłaszcza zapisuję sformułowania, które wydają mi się szczególnie trafne, a potem w mojej "babskiej" grupie biblijnej przekazuję koleżankom. One robią podobnie i w ten sposób wzbogacamy nasze zrozumienie sluchanych wykładów. Postanowiłyśmy gruntownie  przestudiować "Konstytucję naszej wiary", bo widzimy, że nasze życie duchowe i codzienna praktyka wiele przez to zyskują. Duch Święty uczy nas i przemienia nasze życie.

Dziękuję za Was i Waszą służbę Panu Bogu.

Anna, 9 września 2014

Damiana, Polska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Jestem pod dużym wrażeniem wykładów na temat Listu do Rzymian - Konstytucji naszej wiary. To wspaniałe, głębokie nauczanie oparte na wnikliwej analizie każdego wersetu. Bardzo dobra chrześcijańska robota. Dziękuję za ogrom pracy, który został wykonany i za możliwość wysłuchania tych wykładów bezpośrednio w komputerze. Uważam to za duży przywilej dla każdego słuchającego serca i dziękuję za to wszystkim zaangażowanym w działalność fundacji. Niech Wam Bóg Błogosławi Kochani. A nam wszystkim życzę jak najwięcej tak dobrego, przejrzystego i prostego nauczania.

Damiana, 13 sierpnia 2014

Mariusz, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Otrzymałem na prezent serię "Liczy się charakter". Szczerze mówiąc niewiele jest na polskim rynku naprawdę dobrych kazań, lecz te - Ch. Swindolla - spodobały mi się. Są poukładane, spokojne, rzeczowe, obfitują w ilustracje biblijne i współczesne, pozostając zakotwiczone w myśli biblijnej. Polecam zwłaszcza kazanie otwierające serię. Dziękuję Ch. Swindollowi, Z. Karelowi i wszystkim, którzy wkładają swą pracę w to, by te kazania ukazywały się w języku polskim. Pozdrawiam.

Mariusz, 2013

Krzysztof, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Słuchamy tych kazań na studim biblijnym w środę. Potem dyskutujemy. Są to ciekawe rozważania. Polecam tę formę.

Krzysztof, 11 lipca 2012

Jan, Polska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Cieszę się, że pojawiły się dobre wykłady na antenie radia. Mogłem niektóre słuchać i zawsze wynosiłem jakąś korzyść.

Chciałbym o paru sprawach podyskutować, które porusza kaznodzieja. Chętnie zachęcałbym innych do słuchania, po części to czynię, tylko nie wiem dobrze w które dni, dziękuję.

Jan, 2 października 2012

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide