IFL POLSKA

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 

kim jestesmy

IFL-Polska

Fundacja Insight for Living - Polska to ponadwyznaniowa fundacja chrześcijańska, będąca częścią międzynarodowej organizacji Insight for Living.

Głównym celem fundacji jest rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy biblijnej, ponadczasowych wartości Pisma Świętego i praktycznych biblijnych wskazań dotyczących problemów współczesnego człowieka.

W naszej działalnosci korzystamy przede wszystkim z dorobku amerykańskiego biblisty, pisarza, pastora i mówcy radiowego, Charlesa (Chucka) R. Swindolla.

 

Nasza misja

IFL-Polska pragnie przekazywać prawdy Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych programów radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska, oparta na Biblii oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.

 

Nasze cele

Przekazywanie prawd Pisma Świętego w sposób zrozumiały dla współczesnego odbiorcy.

Inspirowanie do samodzielnej lektury Biblii.

Promowanie chrześcijańskich wartości.

Wsparcie dla osób zmagających się z problemami duchowymi i osobistymi.

 

co robimy

Audycje radiowe

Pełnia Życia to tytuł półgodzinnych audycji radiowych, nadawanych na antenie Radia CCM (od lipca 2011) oraz na internetowych falach Radia Chrześcijanin (od lutego 2014). W ramach naszego programu prezentujemy serie wykładów biblijnych dra Chucka Swindolla. Poszczególne wykłady danej serii rozkładają się na 2 lub 3 półgodzinne audycje, poszczególne serie trwają zwykle od 2 tygodni do kilku miesięcy. Audycja "Pełnia Życia" przygotowywana jest we współpracy ze studiem DR (DEOrecordings) w Wiśle.

Aktualnie audycje "Pełnia Życia" są nadawane w:

Radiu CCM [Górny Śląsk, Śląsk Cieszyński]: 6 dni w tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek [audycja powtórkowa], niedziela [audycja powtórkowa]), początek audycji zawsze o 21:30.

Radiu Chrześcijanin [on-line]: 4 dni w tygodniu (wtorek, środa, czwartek, piątek), początek audycji zawsze o 17:00.

 

Pomoc duszpasterska

W ramach IFL-Polska działa stała pomoc duszpasterska, którą prowadzi ordynowany duchowny, mający za sobą długoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Pomoc dostępna jest pod bezpłatnym numerem telefonu 800-444-101. Pod tym numerem można również uzyskać dodatkowe informacje na temat działalności naszej fundacji.

 

Strona internetowa

Na stronie internetowej fundacji IFL-Polska można posłuchać bieżących audycji w czasie dla siebie najbardziej dogodnym lub pobrać zarchiwizowane wykłady w formacie MP3. Oprócz tego systematycznie zamieszczamy tutaj różnorodne materiały, które mają pomóc naszym słuchaczom w śledzeniu treści wykładów (konspekty) i w samodzielnej lekturze Pisma Świętego (artykuły i rozważania biblijne).

 

Aplikacja mobilna

Słuchaj / Oglądaj / Czytaj - na swoim smartfonie.

Bieżące audycje zawsze na czas + baza audycji archiwalnych.

Pobierz aplikację: iTunes / Google Play / Windows Phone

 

Media społecznościowe

FACEBOOK / INSTAGRAM / TWITTER / YOUTUBE / LINKEDIN

 

Wideoblog

Od stycznia 2016 publikujemy krótkie filmy, w których poruszamy tematy nurtujące chrześcijan żyjących w naszym kraju. Naszym ekspertem jest dr Zygmunt Karel.

Tytuł cyklu: KOLUMNA ZYGMUNTA

 

Publikacje książkowe

Naszą ofertę systmetycznie poszerzamy również o książki o tematyce chrześcijańskiej, ze szczególnym naciskiem na materiały pomagające w lepszym rozumieniu Pisma Świętego.

Wprowadzenie do Nowego Testamentu (data wydania: październik 2016 / opis)

Wprowadzenie do Starego Testamentu (data wydania: lipiec 2017 / opis)

Abraham: Niezwykła podróż wiary pewnego nomady (wyd. AETOS Media; data wydania: luty 2018 / opis)

Abraham: Studia Biblijne (data wydania: maj 2018 / opis)

Jak studiować Biblię (planowana data wydania: grudzień 2018 / opis [ang.])

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide