Wywiad z tym z drugiej strony

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Wywiad z tym z drugiej strony

Łukasz 16,19-31

 Istota sprawy

Paranormalne przeżycia i sensacyjne spekulacje na temat życia pozagrobowego natychmiast przykuwają naszą uwagę. Wszyscy szukamy wskazówek co do rzeczywistości niematerialnej, która wykracza poza naszą fizyczną egzystencję. Rynek książkowy i internet zalewany jest coraz to nowymi relacjami osób, które doświadczyły śmierci klinicznej, rozmawiały ze zmarłymi, i tak dalej. Czy są to tylko urojenia? Skąd czerpać sprawdzone informacje na temat życia po śmierci? Pismo Święte nie milczy w tej sprawie. W Ewangelii Łukasza znajdujemy opowieść o osobie, która znalazła się po drugiej stronie i... zdradziła nam kilka szczegółów na temat miejsca, w którym się znalazła.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Przypadki śmierci klinicznej

Odnotowano wiele przykładów ludzi, którzy "przeżyli swoją śmierć" i wrócili, by opowiedzieć o tym, co widzieli. Historie te, choć nie są wskazówką co do szczegółów życia po śmierci, są dowodem na to, że nasza dusza nie umiera wraz z ciałem.

 

2. Nadzieja nieba

Nadzieją każdego chrześcijanina jest miejsce wiecznej radości, odpoczynku i niczym niezakłóconej bliskości Boga.

 

3. Rzeczywistość piekła (Łukasz 16,19-31)

Pismo Święte wyraźnie mówi o rzeczywistości czekającej tych, którzy odrzucają w tym życiu Boga. Według Biblii jest to miejsce, z którego nie ma ucieczki, miejsce pełne bólu, niewygody i rozpaczy.

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • Czy wierzysz w istnienie piekła?
    • Jakie jest twoje wyobrażenie o tym miejscu?
    • Dlaczego, według ciebie, Bóg miałby kogokolwiek posyłać do piekła?
  • Jak prawda o istnieniu piekła powinna wpływać na nasze codzienne życie?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide