Bieżąca audycja:

10. Rzetelnie studiować Pismo (część 1)

Księga Ezdrasza 7,1-10; Księga Nehemiasza 8,1-8.12

Cz. 1.
Ładowanie kazania ...

Bóg powołał Ezdrasza, aby był skrybą i nauczycielem Prawa. Jednak sama świadomość powołania nie była czymś wystarczającym. Aby przygotować się do zleconego mu zadania, potrzebny był czas i ciężka praca.

Ezdrasz spędził setki godzin na studiowaniu Słowa Bożego, aby móc w odpowiedniej chwili ogłosić jego przesłanie żydowskim repatriantom.

Ten dzień nadszedł, gdy w cieniu odbudowanego muru jerozolimskiego wezwał naród wybrany do posłuszeństwa Panu. Słowa Ezdrasza świeciły blaskiem prawdy, niczym latarnia morska wskazująca kierunek w ciemności. To właśnie wtedy Ezdrasz wypełnił swoje powołanie - zrobił dokładnie to, po co się urodził.

Czy pragniesz rozpoznać i wypełnić Boże powołanie? Przestudiuj Księgę Ezdrasza i zastosuj jej przesłanie w swoim życiu.

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.